autorka bloga z wiankiem

O mnie

Cześć,

nazywam się Kasia Świąder. Mgr inż. instalacji sanitarnych Kasia Świąder.

Jestem projektantem instalacji sanitarnych i postanowiłam dzielić się swoją inżynierską wiedzą na tym blogu. Może nie mam ogromnego bagażu doświadczeń branżowych, ale nie martwcie się, uczę się od najlepszych 😉 Poza tym lubię dużo wiedzieć i to skłania mnie do ciągłego dokształcania się. Tytuły przed nazwiskiem zobowiązują, a mam w planach jeszcze zdobycie uprawnień budowlanych.

Nietrudno zauważyć, że jestem kobietą. Mimo branży stereotypowo męskiej daleko mi do feminizmu, a bliżej do szpilek i sukienek. Mam bzika na punkcie dbania o włosy. Posiadam tę trudną do opanowania cechę jaką jest chęć łapania kilku srok za ogon i słomiany zapał. Taka mieszanka nie wróży dobrze jakiemukolwiek przedsięwzięciu, ale jak już coś mi się spodoba to oddaję się temu całym sercem i umysłem.

Zdjęcie ukazujące autorkę bloga

Główną osią bloga jest budowa domu od wyboru projektu po wykończenia z punktu widzenia inżyniera sanitarnego. Proszę, więc nie zdziw się, jeżeli znajdziesz tu w przeważającej części wpisy o instalacjach i możliwościach zastosowania ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w budynkach. Chcę testować rozwiązania takie jak ogniwa fotowoltaiczne czy pompy ciepła, aby móc, na bazie moich doświadczeń, pokazać czy warto i dlaczego. Niezwykle ważne są aspekty prawne takiego przedsięwzięcia, więc odnajdziesz tu całą drogę, jaką musi przebyć inwestor podczas procesu budowy.

Tą stroną pragnę stworzyć Ci miejsce, z którego możesz czerpać informacje przedstawione w przystępny sposób i przydatne w trakcie budowy, remontu lub modernizacji domu. Proszę, rozgość się, wyrażaj swoje zadnie i pytaj, jeśli coś jest niejasne. Będę starać się ze wszystkich sił i w oparciu o moją wiedzę pomóc Ci. Zaufaj mi, w końcu jesteś u inżynierki 😉